نتایج جستجو برای عبارت :

بلوچ جان

بلوچ زیب دار  اِنت   بلوچ  ءَ گوں بَس وتی جامَگ ءُ پَشک ءُ دْوچ ءَ گوں بَس

نہ زیب اِیت  بلوچ ءَ   دِگر رَسم ءُ دْود بلوچ زیب دار  اِنت  بلوچ  ءَ  گوں بَس

زَیم بلوچ

محمود نامی راهی بیمارستان شهدا در خراسان جنوبی . شهرستان قاین شد .
محمود نامی بخاطر شوک عصبی که در خیابان چند روز گذشته به او وارد شده بود راهی بیمارستان شد .
 و زیر نظر یکی از بهترین دکتر های متخصص قلب و عروق ( دکتر امیر بلوچ زاده) قرار گرفت.
به محض اینکه فدراسیون تیم ملی متوجه این خبر شد تمام هزینه های بیمارستان را تقبل کرد و پذیرفت.
دکتر امیر بلوچ زاده گفت : محمود نامی الان از قبل هم بهتره و می‌تونه به مسابقات ادامه بده.
سوزن دوزی شده هزار شاخه ی انجیرِ معابدت به نگاهِ ساده ای که هزار رنگِ شیرین دارد در ریشه ی یک رنگی. دستانم هنوز به گرمیِ دستانت نرسیده که در لا به لای شاخو برگِ دازِ معماریِ خانه ات گیر افتاده ام. کلامت به شیرینیِ یک لقمه چانگال است و کهن زبانت گواراست همچون یک پیاله دوغِ شتر از دستانِ خسته ی سالاری. در سپیدیِ تن پوشِ بلندت به سپیداری مانی که در بادهای موسمیِ شرق، زیر نورِ ماه دوچاپی می رقصد.بلوچ جان، هوای اینهمه زیبایی را داری؟ . #جوادقارایی .
فرمانده سپاه شهرستان خاش گفت: فرهنگ و آداب و رسوم قوم اصیل و با تمدن بلوچ ریشه در تاریخ ایران باستان دارد.
به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سرهنگ پاسدار حسن فضلی افزود: به نمایش گذاشتن لباس، صنایع دستی و غذاهای محلی، موسیقی بلوچی، برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری، برپایی سیاه چادرهای فرهنگی و دهها عنوان برنامه دیگر از ظرفیت بالای فرهنگی و تاریخی منطقه حکایت دارد.
وی اظهار کرد: مهمان نوازی و احترام به هم نوعان در قوم بلوچ با قو
خیلی‌ها فکر می‌کنند ما افغانی یا پاکستانی هستیم. یکی از توییت‌های من هم همین است که وقتی با لباس محلی‌مان وارد شهرهای دیگر بشویم، فکر می‌کنند تبعه افغانستان یا پاکستان هستیم اما باید بگویم هموطن، ما ایرانی هستیم؛ در واقع انگار کسی خبر ندارد که قومی در ایران به اسم قوم بلوچ وجود دارد. حتی یکی از دوستان من تعریف می‌کند که یک روز همراه با خانواده‌اش و با لباس محلی سیستان و بلوچستان وارد یکی از رستوران‌های بزرگ در شهر دیگری شده و صاحب رستو
تیم کمبل پرومی قهرمان لیگ و جام حذفی دهستان کمبل در سال  ۹۷

◀توپ چی های لیگ
الیاس نامدار
کمال پاژخ
مازیار میرزهی
رستم نامدار
یحیی پاژخ
◀داوران
سعید حبیبی
ندیم شیخزاده
داود ازادیان
محمود هاشمزهی
ناصر ایاز
رشید ایاز
امید هاشمزهی
رسول هوت
ناصر بلوچ
امین ایاز
مسلم اشنود
نوید پیرایی
اشنا
ذاکر خلیلی فر
منصور پاداش
عمر میهن دوست

♻مسئول اجرایی
دلمراد هوت
◀اقای گل لیگ دهستان کمبل
رحیم بخش بلوچزاده
بهترین بازیکن
خلیل بلوچ
بهترین دروازبان لیگ
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
بلوچ نام قومی ایرانی اصیل است که امروزه در جنوب شرقی ایران تا خراسان و بلوچستان پاکستان ، و نواحی بلوچ افغانستان و همچنین در عمان بخصوص مسقط زندگی میکنند. این قوم از اصیلترین ایرانیان است و اکنون بجز برخی بلوچ ها همانند ایرانشهری ها که از اهل تشیع هستند مابقی همگی بر دین اسلام و حنفی مذهب هستند ، برادران بلوچ مسلمان و صاحب فرهنگ غنی ایرانی هستند. هند از آنان تأثیرات زیادی گرفته و بخصوص نوع موسیقی هندی از بلوچی
شریعت نیوز_فرمانده مرکز آموزش ۰۸ ارتش مستقر در خاش گفت: مردم بلوچ و اهل‌سنت در دوران دفاع مقدس و شرایط دشوار جنگ در جانفشانی و ایثارگری پیشگام بودند که نمونه بارز شهیدان این منطقه شهید سبیل اخلاقی از خطه نیکشهر با۱۱ سال سن است.
سرهنگ عبدالرحمان ساسانیان فرد روز جمعه در جمع نمازگزاران مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش اظهار داشت: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ شهید در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۵۰۰ نفر از این شهدا از برادران اهل سنت هستند.
وی افزود: مردم غی
آهنگ هواری پردیسی بلوچ و بلال نصرویی واوا بلالی و پردیسی

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دریافتحجم: 10.8 مگابایت
بدینوسیله به اطلاع داوطلبان محترم که در آزمون استخدامی سال ۹۷ کارخانجات گسترش صنایع بلوچ شرکت کرده و دعوت به مصاحبه شده بودند رسانده می شود جهت مشاهده نتایج نهایی قبولی آزمون به سایت کارخانجات به نشانی   gsbalouch.com مراجعه نمایند و تا پایان روز اداری دوشنبه ۹۸/۱۰/۰۹ مهلت دارند با مراجعه به قسمت اموراداری کارخانجات به آدرس :ایرانشهر کیلومتر ۵ بزرگراه شهید ولی فتح مرادی، ضمن انجام مراحل اولیه استخدامی خود ، از دوره آموزشی سه الی چهار هفته ای  پ
بسم الله الرحمن الرحیم
نوحانی
قوم نوحانی یکی از یزرگترین قبیله در میان بلوچ ها می باشد که بیشتر آنها در منطقه ی کستگ و بیگدگ باهو کلات دشتیاری و دمپگ  و پیشین و چابهار ایران و در نواحی پاکستان هم سکونت دارن  از طرف نوحانی 
طایف نوحانی از قوم بلوچ بزرگترین از طایفه رنده یکی هستند
تاریخ خیرمحمد نوحانی معرف به(لهدر) فرزنده انمحمد در مورخ1388 
گشتن 30مامور بدون امکانات داخل یک (چاله) به خاطره (قهرت)
از روستای یقوب بازار دهستان باهوکلات 
گُل‌محمد دست برآورد و قربان را آرام بداشت و گفت :
- قلبم به من می‌گوید که تو را اهل صدق بدانم قربان . تو را مردی نمی‌بینم که شرفت را با شکم‌ات سودا کرده باشی . سیری و صبوری داری ، هرچند که نان به سیری نخورده باشی . همین است که قلبم به من می‌گوید تو را اهل صدق بدانم ، ها ؟
بلوچ گامی به پیش برداشت و گفت :
- هر آدمی چیزهایی را در این دنیا دوست دارد گُل‌محمدخان . من هم مثل هر آدم دیگری چیزهایی را دوست می‌دارم . در حقیقت اگر دوست نداشته باشم ، نمی‌توان
صبح امروز ۱۴ حمل۹۸، در اثر شلیک ماموران سپاه پاسداران دستکم ۲۵ مهاجر افغانستانی در محدوده "سه راهی جالق به کلگان" در شهرستان سراوان مورد هدف گلوله قرار گرفته و کشته و زخمی شدند.
به گزارش دریافتی شریعت نیوز  گفته شده که  که در بین قربانیان تعدادی زن و کودک نیز وجود دارد. رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تایید این خبر از مصدومیت تنها ۱۴ نفر خبر داده است.
وی این اتفاق را بدون توضیح بیشتر صرفا "واژگونی خودرو قاچاق انسان" در م
پژوهش خبری صدا وسیما:کشور ما ایران همان­گونه که در گستره تاریخ ترکیبی از اقوام و خرده فرهنگ ­ها بوده است، نخستین ملت و دولت نیز در طول تاریخ به حساب می آید. در طول تاریخ با جود جدا شدن بخش­ هایی از خاک اصلی گستره تمدن ایرانی اما همواره بدلیل این احساس تعلق به سرزمین، شاهد حرکت­ های بلندی در مسیر تاریخ بوده که بسیاری از ایرانیان صرف نظر از قوم و آیین خود در آن سهیم بوده ­اند. انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نیز میراث فرهنگی و سیاسی گران بهایی

به نظر شما مهم ترین شباهت این دو سنخ یا گروه یا دسته از افراد با هم چیست؟ (امنیتی ها و توریست ها)
به نظر می رسد هر دو محافظه کاری ذاتی و اصولی دارند، که باعث می شود، ضمن درگیر نشدن با سوژه های که با آن تعامل می کنند، راه خود را به پیش ببرند و به مقاصدشان در صحنه و موقعیتی ناشناخته برسند!
یک امنیتی کارکشته و حرفه ای هیچگاه نباید به نحوی عمیق و هم دلانه با سوژه و تاریخ سوژه مورد تحقیق خود درگیر شود و یک گردشگر حرفه ای نیز، هرگز نباید با پدیده ها و
آقای جواد بلوچ فرزند قادر بخش حافظ ۲۹جز قرآن کریم ۱۷ساله
وضعیت: از والدین محترم تقاضا میشود فرزند خود را به حضور منظم در مکتب تشویق کنند چون طالب در حال مرور جزهای قبلی می باشد لذا نیاز مبرم به حضور در کلاس ها دارد
آقای پژمان بلوچ فرزندمولابخش حافظ ۲۹جز قرآن مجید۱۶ساله
وضعیت:این طالب نیز در حال مرور جزهای قبلی خود می‌باشد از والدین محترم تقاضا می شود با تشویق او ؛انگیزه لازم را برای حفظ کامل و قوی قرآن مجید فراهم کنند
آقای آرش فرزند طارق حا
آهنگ هواری بلال نصروی و پردیسی بلوچ

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

param name="AutoStart" value="False">

دریافتحجم: 7.49 مگا
فرمایشات مهم مقام معظم رهبری را تا پایان بخوانید. اتمام حجت رهبر معظم انقلاب برای مردم: همه ما ایرانیها اعم از شیعه و سنی ، همه اقوام از ، کرد ،عرب، لر ، ترک ، بلوچ ، ترکمن ، بختیاری ، و....گرفته تا همه جریانات سیاسی اصولگرا ، اصلاح طلب و....باید بدانیم. ◻جایگزینی برای نظام جمهوری اسلامی فعلی وجود نخواهد داشت.
ادامه مطلب
نخستین مرحله مسابقات سرود دانش آموزی به همت دارالقرآن حضرت علی مرتضی در شهرک برق زاهدان برگزار شد.
به گزارش شریعت نیوز  به نقل از بلوچ نیوز ، در این مسابقات که عصر روز چهارشنبه (13شهریور1398) 24 گروه سرود از دانش آموزان سطح شهرستان زاهدان در دارالقرآن حضرت علی مرتضی، باهم به رقابت پرداختند. این مسابقات در دو بخش تک‌خوانی و گروهی با داوری خوانندگان پرآوازه اهل سنت (قاری ضیاء الرحمن صحت، حافظ محمدعمر خمر، قاری محمد سارانی، مولوی جمشید رخشانی) ا
این روستا دارای سه قنات است که در قسمت میرآباد آن رحمت آباد مردم سکونت دارند اکثر مردم محله میرآباد از طایفه لاسکانی وشاهوزهی می باشند وشغل اکثر مردم این محله هم کشاورزی است دارای سه مسجد می‌باشد و از محله شیرآباد نسبت به وسعت و جمعیت پتانسیل بیشتری دارد.رحمت آباد و دهنه هم جزو محله میرآباد می‌باشند.
ویک محله تازه تاسیس به نام خیرآباد کهنک هم که محل زندگی خیرمحمد بلوچ لاشاری است به آن اضافه شده است
در وبلاگ نوشته های آینده نمای از محله های
این پاورپوینت در 19 اسلاید به شکل منحصر به فرد طراحی و اسلاید بندی شده است در این پاورپوینت مطالبی ازمراسم باران خواهی،موسیقی خراسانی،هنر زنان بلوچ،نذورات،آغاز محرم ،مختصری از چگونگی وقف و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد ادبیات بومی مشهد در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
فارس نوشت: روایت جانفشانی و ایثار
مأموران پلیس انگار پایانی ندارد؛‌ اما این بار این روایت، بازی آتش با
زندگی است؛ رفتن به دل آتش برای نجات یک هموطن، فارغ از شیعه یا سنی بودن
آن که حکایتی است بس بزرگ و جوانمردانه.
داستان جانفشانی ستوان
«وحید خسروانی» جمعی یگان تکاور 110 نیک‌شهر را شنیده اید؟مامور 27 ساله‌
ای که برای نجات جان راننده خودرویی که قاچاق بنزین داشت خود را ققنوس وار
به آتش زد.
گفت‌وگو با ستوان وحید
خسروانی ساعتی پیش در حالی صورت

پَتو  ماتیں   وتن   نوں    من  سرگِپتگاں  پہ  تئی  آجُوئی   مرگ  ءَ   سرگْوستگاں

مَکر  مُلّاے  وھدے    کہ   شَر  زانتَگاں  نی   گُلامی   ءِ    زمزیلّ   من  سِستگاں

دیریں  بَندیگ  ءُ    دِگرے   نَپَر  بوتگاں  گْرانیں  واب ءَ  چِہ   نوکی  ماں پادَتگاں

جَوریں جَورے سر ءَ بینَگ ءَ بستَگ اَت  راج ءَ رَدوا کہ  آ  بینَگ اِش وارتگ اَت

شال  مانپوش  اِتگ   واجکار  ءَ  پہ وت  برھنَگیں راج  گوں مُلّا نہ اِنت گیش وت

جُھد   پہ

پَتو  ماتیں   وتن   نوں    من  سرگِپتگاں  پہ  تئی  آجُوئی   مرگ  ءَ   سرگْوستگاں

مَکر  مُلّاے  وھدے    کہ   شَر  زانتَگاں  نی   گُلامی   ءِ   زمزیلّ   من  سِںستگاں

دیریں  بَندیگ  ءُ    دِگرے   نَپَر  بوتگاں  گْرانیں  واب ءَ  چِہ   نوکی  ماں پادَتگاں

جَوریں جَورے سر ءَ بینَگ ءَ بستَگ اَت  راج ءَ رَدوا کہ  آ  بینَگ اِش وارتگ اَت

شال  مانپوش  اِتگ   واجکار  ءَ  پہ وت  برھنَگیں راج  گوں مُلّا نہ اِنت گیش وت

جُھد   پ
سلامی به زیبایی غروب شیراز
حدود ساعت 7:30 شب بالاخره رسیدیم پارود(روستای پارود دقیقا تو فاصله 500 متری جاده ایرانشهر به چابهار هست)
هماهنگی با دوستم صباح و دادن آدرس به استقبال ما آمد و به منزل دوستم هدایت شدیم ...
بعد از 11 سال دوستم رو دیدم و چقدر یادآوری 11 سال گذشته شیرین بود ... چقدر زیبا بود دوست بلوچ خودت رو بعد از مدتها ببینی و انگاری تا دیروز پیش هم بودیم ...
بعد از کلی احوالپرسی وارد خانه شدیم و به رسم بلوچ ها خانومها به اتاق دیگری هدایت شدند و
ظر به اینکه مقرر است ثبت نام اعتراض حذف یارانه ها در سال 98 از طریق شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت انجام پذیرد ضرورت دارد تا دفاتر بر اساس اطلاعیه ها و رویه هایی که براساس اعلام رسمی دولت و همچنین صدا و سیما ، پذیرای متقاضیان اعتراض در این خصوص باشند.ثبت  اعتراض از طریق شبکه پیشخوان و الزاما در دفاتر پیشخوان دولت  از روز شنبه مورخ 30/06/98 انجام خواهد شد.

شهروندان شهرستان ایرانشهربا توجه به اطلاعیه دفتر پیشخوان کردی واقع در بلوار بلوچ  نسبت به
هو العلیم

بادبادک باز
نوشته خالد حسینی
ترجمه حمیدرضا بلوچ
مقدمه:مدت زیادی بود که اینجا کتابی رو معرفی نکرده بودم،چون جنس کتاب هایی که توی این مدت خونده بودم چندان همگانی نبود،کتابهایی در مورد فلسفه و تاریخ و دین!!!
کمتر از یک سال پیش بود که در اینجا،از همین نویسنده کتاب دیگه ای رو معرفی کردم...
ادامه مطلب
شخصاً اعتقادی به چندگانه بودن هوش‌های بشری ندارم و تعبیر صحیح ان را مجاری چندگانۀ هوش بشری می‌دانم. با این‌همه و با این توضیح، مطالعۀ کتاب MI و هوش‌های چندگانه نوشتۀ هوارد گاردنر ترجمۀ حمیدرضا بلوچ را به همۀ شما نیز توصیه می‌کنم. بخشی از این کتاب، مربوط به سؤالاتی از گونۀ خودارزیابی در جهت بازشناسی هشت مجرای پیش‌گفتۀ به کارگیری هوش است که تحت عنوان‌های "هوش زبانی، هوش منطقی_ریاضی، هوش مکانی، هوش حرکتی_جسمانی، هوش موسیقایی، هوش میان‌فر
  لعل لبت باده ناب

چشم دو قدح شراب

چهره ی تو ماهتاب
        تو صنم من کافرت

رند بلوچ

چْولَک     کہ     دِریت 
   سُوچَن ھَم برات بیت

زَیم بلوچ

اولین نشست کتابخوان مدرسه ای در سال جدید مورخه 1398/01/28 ساعت 9 صبح روز چهارشنبه  با همکاری دبیرستان متوسطه نوروز برگزار گردید در این نشست کتابهای جالب و علمی و داستانی توسط دانش آموزان فعال و کتاب دوست معرفی گردید که اسامی ارائه دهندگان به شرح ذیل اعلام می گردد: کتاب حفاظت محیط زیست نوشته رزی هارلو توسط ابراهیم زنگی زهی ، کتاب شهید صیاد شیرازی تالیف داود بختیاری دانش ور توسط سینا میربلوچ، کتاب عطار نوشته مسعود علیا توسط الیاس بلوچ زهی، کتاب د
از تردید سرشار پرسیدم: جناب استاد! به نظرشما روی فرهنگ مقاومت کارکنم یا قهرمان؟ کدام حیاتی تر است؟مسئله جامعه مان کدام است؟
پرسیدند: کدام موضوع را بیشتر دوست دارید؟
پاسخ دادم: قهرمان در سینما!
فرمودند: حیاتی ترین کار دنیا الان این است که شما روی موضوع قهرمان در سینما کار کنید!

+ استاد راهنمای مودب ومتخلق ِ پایان نامه ام این روزها داور برنامه عصر جدید است. برای تسویه حساب با دانشگاه  نزدش بودم؛ گله‌مند بود از شیوه نقد کردن دوستان آشنا و غیرآش
((بسم الله الرحمن الرحیم))
 توضیحات تکمیلی شجره نامه باران زهی(بادینی رِند):
سردار باران خان ولد سردار بادین خان ولد میرحسن خان (داماد شاه کلات میرشیهک خان) ولد سردار بدرالدین خان ( فرزند قدرتمند سردار سردار بادین خان) ولد سردار بادین خان (سردار نوشکی) ولد سردار امیر باران خان رند بلوچ ولد میر نوذ (رخشان) یا میر نواز خان(پایه گذار قبیله رخشانی) ((in the name of God)) Drainage genealogy (Badini Rand):
Sardar Baran Khan Volod Sardar Badin Khan Vold Mir Hossein Khan (son-in-law of Shahlatat Miyashik Khan) Volod Sardar Badriddin
تو به شاخ بودنت بناز من به بلوچ بودنم 

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

نه نژاد پرستم 
نه خود دوست 
 ولی مفتخرم  که ایرانی و یک بلوچم 
و خیلی خوبه که تو یه کشوری 
زندگی میکنم ....
که از چندین قوم کرد،ترک،لر، اذری، بختیاری و....
تشک

وش اَنت زید مئے مُلکانی

موسُم   جَمبَری   ھَورانی

چُکانی   تَوار،   ھَورو گوار 
                مات اِنت  گُلزمین مِہرانی 

زَیم بلوچ

کاپَرے  ساھِگ  آ  زانتکاریں   پِدر
نِشتیں ما پَہ وَشدلی پَنت ءُ ھَبر

وتی  پیریں  پِتانی   چَنک  ءِ  آواز
دِلانی  پُلّ  رُستاں   دَرچک  ءِ  بَر

زَیم بلوچ

نثار ارواح مطهر شهدا
 و اموات بویژه والدین متوفای شهدای گرانقدر ایران اسلامی 
فاتحه مع الصلوات
آذین بندی جدید بلوار اصلی شهر زرقان با تمثال مطهر شهدا در ایام نوروز 1398
مطلب دیگری درباره شهید نیاز فتوحی
انجمن علمی آموزشی

نام ونام خانوادگی
پایه ورشته
سمت

محمد روان بد
دوازدهم تجربی
ر‌ئیس

مرتض بلوچ
دهم انسانی
نایب رئیس

اصغر تاجازائی
یازدهم انسانی
منشی

محمد صدرائی نیا
یازدهم انسانی
عضو

مرتض بازدار
دهم تجربی
عضو

جواد پیش بهار
دهم انسانی
عضو

جواد هوت
یازدهم انسانی
عضو

فرزاد دربین
یازدهم انسانی
عضو

انجمن علمی آموزشی

نام ونام خانوادگی
پایه ورشته
سمت

محمد روان بد
دوازدهم تجربی
ر‌ئیس

مرتض بلوچ
دهم انسانی
نایب رئیس

اصغر تاجازائی
یازدهم انسانی
منشی

محمد صدرائی نیا
یازدهم انسانی
عضو

مرتض بازدار
دهم تجربی
عضو

جواد پیش بهار
دهم انسانی
عضو

جواد هوت
یازدهم انسانی
عضو

فرزاد دربین
یازدهم انسانی
عضو

در حال بروزرسانی...
قسمتی از متن خانم دکتر رودینی را بخوانید، و بدایند که اگر ایشان
توانستند شما هم میتوانید. «گفته  بودم که در زاهدان زمانیکه دبیرستان
میرفتم توی کتاب روانشناسی سال سوم دبیرستان با دانشگاه لایپزیک و دپارتمان
روانشناسی که اولین آزمایشگاه روانشناسی دنیا توسط ویلیام وونت روانشناس
آلمانی ، پدر روانشناسی آزمایشگاهی, بنیانگذار روانشناسی جدید هست آشنا
شدم. آرزوی این رو داشتم که یه روز توی این دانشگاه و این دپارتمان
تحصیل کنم،اما مگه میشد من
چند شب پیش با مهرداد رفتیم فیلم شبی که ماه کامل شد رو دیدیم. خب فیلم خیلی خوبی بود اما واقعیتش اینه که دیگه فیلم دیدن تو سینما رو دوست ندارم. گذشته از کیفیت افتضاح صدا وتصویر و صندلی های داغون اکثر سینماها، حرف زدن ها و نظر دادن بعضی مردم با صدای بلند، پچ پچ کردن های کر کننده، صدای چیک چیک تخمه شکستن و خش خش پلاستیک چیپس و پفک، روشن کردن موبایل و انداختن نورش تو صورت بقیه، صدای ونگ زدن بچه های کوچیک و... دیوانه کننده بود و  واقعا اجازه نداد از فی
 بمناسبت گرامیداشت ولادت باسعادت حضرت معصومه
(س)و روز دختر مسابقات دو دختران در مجموعه ورزشی  انقلاب  شهرستان حاجی آباد برگزار گردید.

به گزارش روابط
عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان حاجی آباد، مسابقات دو دختران   بمناسبت
گرامیداشت ولادت باسعادت حضرت معصومه (س)و روز دختر و با شرکت 55 دونده  در رده های سنی نونهالان و نوجوانان روز پنج
شنبه شنبه مورخه 13/4/98 در پیست دو و میدانی مجموعه ورزشی انقلاب این شهرستان
برگزار گردید . در پایان نیز جوای
 دِل چو بُوجی ءَ
 تیاب ءِ مَیار اِنت
 بلے
 آئی اوست
 چو زِری نود ءَ
 مُلور اَنت.
رند بلوچ

جمبراں بَستگ مروچی

param name="AutoStart" value="False">

چه حاجت به گل تـــــــو گلستان من
               تو مُشکی و عنبــــــر تو ریحان من

تو از من ربودی دل و جان و روح
               توئی جان و روحـــــم تو جانان من

نبینم بجـــــــــــز روی تو روی ماه
               پری پیــــــــــــــکری ماه  تابان من

چنین مذهبـــــــــی بود در عشق ما
               مرا دین و آییـــــــــــن تو ایمان من

بیایی اگر در بـــــــــــــــرم نازنین
               بُود جای تو انــــــــــدر چشمان من

مرا بی تو
1398/6/21 پنجشنبهگفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی قدس کنارک؛کتابخانه تنها مکان فرهنگی در کنارک است/ ماجرای کودک دبستانی که کتاب فارسی اش را گوسفند خوردغلامحسین بلوچ‌نیا نقش کتابداران و کتابخانه‌های عمومی در اعتمادسازی و ترغیب مراجعین برای حضور مجدد در این امکان فرهنگی را بسیار مهم و اثرگذار عنوان کرد
گاندو یا تمساح پوزه‌کوتاه
(به بلوچی: گانڈو) (نام علمی: Crocodylus palustris) نوعی کروکودیل بومی شبه‌قاره هند و مناطق اطراف است که در کشورهای هند، بنگلادش، پاکستان، ایران، سریلانکا و برمه زندگی می‌کند. گاندو تنها کروکودیل بومی پاکستان و ایران و بزرگ‌ترین خزنده این دو کشور، و همچنین پرشمارترین کروکودیل در هندوستان است.
در زبان بلوچی گوَنڈ (Gwanḍ) به معنی کوتاه و کوچک‌جثه است و گونڈو Gwanḍo یعنی «کوتاهه» که به پوزه کوتاه این جاندار اشاره دارد. واژه گونڈ
چرا از نسرین تشکر نکردم بابت آشنا کردنم با "تاریک ماه"؟! شاید اگر وبلاگ نداشتم و با نسرین دوست نمیشدم، هیچ وقت با میرجان و خاطراتش همراه نمیشدم و حس خوب لذت بردن از یک کتابِ خوب را ناخواسته از خودم دریغ میکردم. ممنون نسرین جان.
از بلوچها هیچ نمیدانستم و نمیشناختم جز لباسهاشان که در نوجوانی دیده بودم، حالا با لیکو قشنگ، سیاه چادر، کپرها و حتی درخت کهورشان هم آشنا هستم. حالا حس بومی هایشان را درک میکنم وقتی از عزت بلوچ و ذلت نابلوچی میگویند.

دوش بختم بود بیدار
    چشم مست و دیده هُشیار
    انجمن در باغ لاله
      بی نقاب و ماه برهنه
       با نگارم بود مجلس
     گویی لب ها مست بودند
       لب نهادم رو لبانش
     همچو آن شیرخوار طفلی
       بر دهانم لعل لب بود
       می مکیدم مست و هُشیار

زَیم بلوچ

... امروز کتاب خرمگس رو تموم کردم. از اون رمان‌های شکوهمنده. از اون‌ها که شکوه و عظمت انسانیت رو به رخت می‌کشه و یادت می‌یاره که رمان چیزی فراتر از قصه و داستانه. از اون کتاب‌ها که به قول ژوزه ساراماگو به جمعیت آدم‌های روی زمین اضافه کرده. راستش با این کتاب آرتور برتون و جما به آدمای زندگی من اضافه شدن. آدمایی که شاید پوست و استخون‌شونو ندیدم. اما روح‌شونو درک کردم...
فکربازی‌های بعد از خواندن کتاب خرمگس در اپیزود دوم سری گزارش به خاک صحرای
خوشت اومد لایک کن

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
دانلود ویدیو
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دهمین همایش «خورشید ولایت» که همزمان با سالروز تبعید رهبر معظم انقلاب به شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان در دوران رژیم پهلوی، در دانشگاه ولایت این شهرستان برگزار شد، با اشاره به هجرت‌های تحول ساز و اثرگذار در تاریخ اسلام، ابراز کرد: هجرت اجباری حضرت محمد(ص) از مکه به مدینه آن قدر اثرگذار و مهم شد که مبدا تاریخ اسلام قرار گرفت، همچنین هجرت اجباری امام علی بن موسی الرضا(ع) از مدینه به خراسان هجرتی
تفاوت است میان مرد شیعه‌ی کارگزار پایتخت‌نشین با زن بهایی بیکار مرزنشین. ایرانی داریم تا ایرانی. آن‌هایی که در سرتاسر این سرزمین حرمسرا دارند راست می‌گویند که همه جای ایران سرای من است. این آلات دست زور که یک نفر توی گوششان مدام علیک آلاف التحیه و الثنا را وز وز می‌کند گمان می‌کنند هر جا فرود آیند مال خودشان می‌شود. اما مردم به جای این که به این خود بزرگ بینی گیر دهند وام و وا می‌گیرند. از او نمی‌پرسند ثروتت را از چه راهی به دست آورده‌ای

وبلاگ موسیقی :معرفی ساز سرنادر کشور ما این ساز تحت عناوین نظیر به زرنا – ذرنا – ذورنا نامیده می شود. ساز سرنا در بین اقوامی نظیر بلوچ ها – کردها – گیلانها – ترک ها و فارس و مازندران وجود دارد. البته در همه اقوام به این نام معروف نیست مثلاً در میان بلوچ ها به شیدی ( shidi ) در میان کردها شمال خراسان به پیق ( pjg ) معروف است در مازندران به سرنا ( serna ) یا درنا ( zerna ) معروف است.
ساز سرنا معمولاً به دسرکوتن یا نقاره همراه است. در مازندران از سرنای نوع بم بی
در چابهار با پیمودن ۱۰۰ کیلومتر می‌توان جاذبه‌هایی منحصر به فرد دید که در جهان کمیاب است از کوه‌های مریخی که نمونه‌اش در آمریکای جنوبی است، تا تلاقی کویر و دریا که در آفریقا دیده می‌شود. مردم چابهار بلوچ هستند، و به گویش بلوچی سخن می‌گویند. اکثرشان اهل سنت و بسیار خونگرم و مهمان نوازند.
همجواری منطقه آزاد چابهار با دریا، نزدیکی به مدار رأس‌السرطان و قرار گرفتن در مسیر بادهای موسمی شبه قاره هند و جبهه‌های استوایی موجب شده است که دارای آ
زاهدان - ایرنا -جشن باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی یوم الله 22 بهمن با حضور گسترده و پرشور مردم شیعه و سنی در شهرستان خاش سیستان و بلوچستان برگزار شد.
http://www.irna.ir/sb/fa/News/83205170
به گزارش ایرنا اقشار مختلف مردم شیعه و سنی اعم از فارس و بلوچ و زن و مرد در آیین باشکوه راهپیمایی 22 بهمن خاش با سردادن ندای الله اکبر و مرگ بر آمریکا و مرگ بر رژیم صهیونیستی تنفر و انزجار خود را از سران استکبار ابراز داشتند.امامان جمعه شیعه و سنی، فرما
موسیقی فولک چیست؟موسیقی فولک و یا موسیقی فولکلور در حقیقت موسیقی سنتی و محلی هر منطقه است. این نوع موسیقی می تواند مربوط به هر ناحیه از یک کشور و یا منطقه باشد و نشان دهنده آداب و رسوم و سنن آن ناحیه محسوب می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های موسیقی فولک، انتقال فرهنگ و سنت های بومی، از هر نسل به نسل بعدی است.
کلمه فولکلور به هر آن چیزی که مختص فرهنگ و هنر یک قوم باشد گفته می شود. این موضوعات می تواند شامل موسیقی، شعر، داستان، ضرب المثل ها، رقص و …
موسیقی فولک چیست؟موسیقی فولک و یا موسیقی فولکلور در حقیقت موسیقی سنتی و محلی هر منطقه است. این نوع موسیقی می تواند مربوط به هر ناحیه از یک کشور و یا منطقه باشد و نشان دهنده آداب و رسوم و سنن آن ناحیه محسوب می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های موسیقی فولک، انتقال فرهنگ و سنت های بومی، از هر نسل به نسل بعدی است.
کلمه فولکلور به هر آن چیزی که مختص فرهنگ و هنر یک قوم باشد گفته می شود. این موضوعات می تواند شامل موسیقی، شعر، داستان، ضرب المثل ها، رقص و …
مقدمه: زادگاه هر کس نشانه ی محل تولد و رشد و نموی او می باشد که بسیار برای همه مهم و با ارزش است و همیشه به آن افتخار می کنند.
تنه انشا: ما ایرانی هستیم و هر ایرانی غیوری به کشور و وطن خود افتخار می کند. اما این ایران عزیزمان دارای شهرها و روستاهای زیادی است که زیر مجموعه های آن را تشکیل می دهد. شهرها و روستاهایی که هر کدام به تنهایی زبان و لهجه و گویش خاص منطقه ی خود را دارند به عنوان مثال: کرد و لر، ترک، عرب، بلوچ، گیلک و تالش در کنار هم و با هم زی
قالیشویی در مشهد

ارزش گلیمارزش گلیم از آنجایی که در بخشها متفاوت با شیوه ها و مواد نخستین متعدد بافته میشوند، در بخش های گوناگون سرزمین مختلف میباشد. البته کلاً فاکتورهایی نیز موجود هست که سبب ساز بالا رفتن ارزش گلیم می گردند که تنی چند از این فاکتورها عبارتند از:
نازکینقش و نگارتنوع رنگسن و سال یا این که عمر گلیمبعد ها گلیمنحوه بافت و کیفیت گلیمگلیم جاجیم
گونه های گلیم در کشور‌ایرانبه‌دنبال این نصیب برای اینکه مختصات و خصوصیت های گلیم
پایه ی هفتم  صفحه۵۲   محل زندگی ما
انشا درباره محل زندگی ما انشا پایه هفتم
مقدمه: زادگاه هر کس نشانه ی محل تولد و رشد و نموی او می باشد که بسیار برای همه مهم و با ارزش است و همیشه به آن افتخار می کنند.
تنه انشا: ما ایرانی هستیم و هر ایرانی غیوری به کشور و وطن خود افتخار می کند. اما این ایران عزیزمان دارای شهرها و روستاهای زیادی است که زیر مجموعه های آن را تشکیل می دهد. شهرها و روستاهایی که هر کدام به تنهایی زبان و لهجه و گویش خاص منطقه ی خود را دار
یک:یادت هست؟همان روزها که هیچ چیز خوب نبود...؛یک ساعتی قبل از اذان بیدار میشدم و رادیو را روشن میکردم،دل میدادم به صدای حامد مشکینی.ساعت ۶ که میشد، صدای ”وطنم” خواندنِ سالار عقیلی و نسیم صبحگاهی میپیچید در هم و خون در رگ های آدم جاری میکرد!
توی همان حال و هوا لباس میپوشیدم، کتاب شعر برمیداشتم، هدفون رو میگذاشتم توی گوشم و میزدم بیرون!صدای خش دار خسرو شکیبایی ”حال همه ما خوب است”ِ صالحی و ”آفتاب میشود”ِ فروغ را زمزمه میکرد.
به گمانم همان وق
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العج
تاریخ ایران را در قرون اخیر بادقت کامل مطالعه کنید.
ریشه انگلستان را در ایران بخشکانید
ایران ،این ثروتمندترین کشور با باهوش‌ترین افراد جهان را دوباره چون گذشته آباد خواهد کرد و جهانیان خوشبختی رادرکمال انسانیت در آغوش خواهند گرفت.
میپرسند چگونه
میگویم
به هیچ وجه به افرادی که  به انگلستان رفت و آمد می‌کنند یا انگلیسی ها را به ایران راه میدهند یا سابقه رفاقت و کوچکترین تماس با یک ان
بسم‌الله الرحمن الرحیم
تاریخ ایران را در قرون اخیر بادقت کامل مطالعه کنید.
ریشه انگلستان را در ایران بخشکانید
ایران ،این ثروتمندترین کشور با باهوش‌ترین افراد جهان را دوباره چون گذشته آباد خواهد کرد و جهانیان خوشبختی رادرکمال انسانیت در آغوش خواهند گرفت...
میپرسند چگونه
میگویم
به هیچ وجه به افرادی که  به انگلستان رفت و آمد می‌کنند یا انگلیسی ها را به ایران راه میدهند یا سابقه رفاقت و کوچکترین تماس با یک انگلیسی داشته اند حتی با هزاران فا
کشور ایران دارای 1.648.000 کیلوکتر مربع مساحت با جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر (بر اساس آمارگیری سال 95) هست که در جنوب غربی قاره آسیا واقع شده و همچون پلی مابین دریای خزر و خلیج فارس جای گرفته است، یعنی زیباترین و بزرگترین دریاچه جهان را به خلیج فارس وصل می نماید و همچنین مانند چهار راهی بر سر راه شرق و غرب پیوندگاه تجلیات فرهنگی، معنوی، تجاریو سیاسی شرق و غرب است.

http://s11.picofile.com/file/8394538450/3ufsa1.jpeg

ایران کشور پهناوریست که فارس، ترک، لر، بلوچ، کرد و ع
پایه هفتم درس چهارم صفحه۵۲ ایران
انشا پایه هفتم در مورد ایران صفحه ۵۲
مقدمه: وطن هرکس مانند شناسنامه ایی است که همراه او همه جای جهان همراه با اسم و فامیل او حک شده و دنباله ی روی او است. به گونه ایی که آن فرد را با نام کشور و زدگاهه ش می شناسند. ما مردم ایران نیز با نام ایران و ایرانی شناخته و نام برده می شویم.
تنه انشا: ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم ک

شما یادتون نمیاد. اولین روزای اول پیروزی انقلاب می گفتن انقلاب دووم نداره، امروز فرداست که طرفدارای اعلی حضرت بریزن تو خیابونا و کشور رو از اینا پس بگیرن. چن ماه گذشت گفتن آمریکا که دست دست نمی کنه رژیم تو چنگ آخوندا بمونه. چن تا کودتا شد و این طرف اون طرف کشور خلق عرب و کرد و ترک و بلوچ و ترک و از این بازیا در اومد و ترورها شروع شد، گفتن دیدید دیدید کار دیگه تمومه! یکی دو ماه دیگه اینا فرار می کنن میرن خارج. جنگ که شد و چن تا شهر مرزی سقوط کرد و
مشکلات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان
✍ابراهیم منعم زادهسیستان وبلوچستان یکی از بزرگترین استان‌های کشور ایران است که وسعتی معادل کشور سوریه دارد.مردم استان سیستان و بلوچستان از قومیتهای سیستانی و بلوچ می‌باشد که تاریخی چند هزار ساله دارد و «نجابت» و «اصالت» از جمله اوصاف بارز مردمان این دیار می‌باشد. به گزارش سازمان جهانی یونیسف، کودکان بلوچستان از باهوش‌ترین کودکان جهان به شمار می‌روند. استعدادها و ظرفیت‌های فوق‌العاده بالای

نویسنده و محقق : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
هزاره قومیست شیعه مذهب و مسلمان و با زبان فارسی ، در حال حاضر ساکن افغانستان حالیه هستند. 
بخاطر چهره‌های مغولی در کانون توجه هستند! 
مواردی پیرامون آنان مورد طرح سوال گشته : 
۱. چرا برخلاف چهره‌های شرقی ، ایشان فارسی زبانند! چه حوادثی این دوگانگی را رغم زده ؟ اصلا دوگانگی موجوده؟ 
۲. ایشان چطور شیعه مذهبند ؟ 
۳. آیا ایشان از قوم ترکند ؟ یا از مغول ؟ 
۴. جغرافیای ایشان همواره ایرانی معرفی شده و حتی
از دید یک بیننده که از فن فیلم فقط انتقال حس را توقع داشته باشد، فیلم کامل بود... 
نمیدانم بازی های عالی بودند یا نه، نمیدانم سیمرغ ها حق فیلم بود یا نه، اما این را می دانم که بیننده حداقل تا یک روز بعد از فیلم درگیر فیلم است. 
شخصیت ها تا آنجایی که میشد به نمایش درآمد، نقطه عطف ها نشان داده شد شاید عالی نه، ولی حرف را رساند. تغییرات یک مرد احساسی اهل شعر و موسیقی و لطافت دل به یک ماشین خشونت نشان داده شد. 
اما چگونگی فرآیند این تبدیل شدن جای پردا
سلامی به زیبائیهای تمام ایران
به اونجایی رسیدیم که ساعت 1 بامداد 18 بهمن حرکت کردیم و مقصد اول رو بم و بازدید از ارگ بم تعیین کردیم
بعد از 740 کیلومتر رانندگی و گذر از نیریز و سیرجان به بم رسیدیم(تو مسیر دوبار راننده تعویض کردیم و اون یکی استراحت)که بالاخره ساعت حدود 8 صبح به بم رسیدیم و پس از صرف صبحانه در یکی از پارک های بم حدود 9:30 صبح ورودی ارگ بم بودیم ...
ابهتی که از بیرون پنهان شده بود ...
تاریخی که در زلزله دی ماه 82 کاملا تخریب شده بود و مجدد باز
یستیان بوبن در کتاب رفیق اعلا جمله ای را به قدیس فرانچسکو آسیزی نسبت می دهد که معنای آن اگرچه در نگاه اول غریب و دور از ذهن است اما کاملا با واقعیت منطبق است. فرانچسکو آسیزی می گوید از ستیز پرهیز کن چرا که با هرچیزی ستیز کنی همانند آن می شوی.

چه به تجربه شخصی خود نگاه کنید و چه به تجربه های تاریخی متوجه می شوید که ستیز با یک پدیده بهترین راه برای تبدیل شدن به نسخه ای پیشرفته تر از همان پدیده است.

داستان فعالان قومی آذری زبان که به درستی بر حق

کِسّہ  ئے   شھدیں   زَیم  من  دَرشان کناںھانُل  ءِ  یات  ءَ  مَرچی    من  دیوان کناں

یات  کناں   مرچی   ھانُل  ءَ  گالانی  تہ ءَگوشدار اِت  او  ھَمبلاں   شھدیں  کِسّہ ءَ،

چَہ  وتی   کُلّ  ءَ   پُلّیں   وَرنا  ئے  درکَپیتدیم پَما  سَبزیں کھچَر  ءُ  باگاں سر بہ بیت

سَیلّ  کنان  اَت  آ  پُرمڑا   داریں   شاھوکارشاتُلاں   وَشیں   کُوکُوے   سر   داتَگ  توار

آ  گُلیں   وَرنا    گوں   مَلاری  ءَ  جُنزگ اَتشِیشگیں  جوے  پُلّیں   وَ
یک:یادت هست؟همان روزها که هیچ چیز خوب نبود...؛یک ساعتی قبل از اذان بیدار میشدم و رادیو را روشن میکردم،دل میدادم به صدای حامد مشکینی.ساعت ۶ که میشد، صدای ”وطنم” خواندنِ سالار عقیلی و نسیم صبحگاهی میپیچید در هم و خون در رگ های آدم جاری میکرد!
توی همان حال و هوا لباس میپوشیدم، کتاب شعر برمیداشتم، هدفون رو میگذاشتم توی گوشم و میزدم بیرون!صدای خش دار خسرو شکیبایی ”حال همه ما خوب است”ِ صالحی و ”آفتاب میشود”ِ فروغ را زمزمه میکرد.
به گمانم همان وق
 اندازه، جمعیت و محل پیدایش
کشور ایران دارای 1.648.000 کیلوکتر مربع مساحت با جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر (بر اساس آمارگیری سال 95) هست که در جنوب غربی قاره آسیا واقع شده و همچون پلی مابین دریای خزر و خلیج فارس جای گرفته است، یعنی زیباترین و بزرگترین دریاچه جهان را به خلیج فارس وصل می نماید و همچنین مانند چهار راهی بر سر راه شرق و غرب پیوندگاه تجلیات فرهنگی، معنوی، تجاری و سیاسی شرق و غرب است.

دخترک زیبای بلوچ به سمت هوتگ می رود تا دبه پلاستیکی اش را از آبی که در طول فصل بارش در آن جمع شده و در تابستان تنها منبع تامین آب روستاست پر کند. وقتی که ظرفش را داخل آب می کند ناگهان تمساحی از درون آب جست میزند و دستش را از بازو گاز میگیرد. بچه های دیگر به تمساح حمله می کنند و بزرگتر ها از راه می رسند. پس از تلاش بسیار تمساح راضی به رها کردن شکارش می شود اما دختر ده ساله اگرچه نجات پیدا می کند اما دستش را از دست می دهد.

خبر این حادثه وحشتناک به صو
چالش زیارت (7)
ظهر بود و بیابان برای از پا انداختن مان، مچ انداخته بود. هرچه بیشتر مبارزه می‌کردیم و به روی مبارک نمی‌آوردیم، حجم کارهای اردو، طاقت فرسا بود و جانکاه. آنقدر که اصلا نفهمیدیم وقت ناهار رسیده و جوان همراه مان، برای بردن مان به منزل آمده است.
پیرمرد و همسرش، تدارک ناهاری دیده‌اند که با شناخت من، چنین غذایی مدت‌هاست در این خانه سِرو نگردیده. اما خوشحال اند که آخرین روز حضور در روستا، میهمان ایشان هستیم و بر سر سفره پر محبت شان نش
سواحل زیبای چابهارچابهار یکی‌از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان و فقط بندر اقیانوسی میهن است که در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند جای دارد . همین فرمان سواحل صخره ای را درین حیطه به‌وجود آورده که امواج بعداز برخورد با آنان گاه تا پنج متر نقطع ی عطف میگیرند .لنگرگاه چابهار امکان پهلوگیری کشتی‌ های اقیانوس‌ پیما را دارااست و از بخش ها آزاد تجاری جمهوری اسلامی ایران به حساب آورده می شود . جلوه های طلوع و غروب خور
لباس محلی بلوچی
قوم بلوچ در جنوب شرقی سیستان و بلوچستان و در مرزهای پاکستان و افغانستان زندگی می کنند. لباس‌های سنتی این منطقه به همین ترتیب کمی شبیه به لباس های معمول کشورهای همسایه هستند. زنان همراه با شلوار و لباس های رنگارنگی که تا زانو هستند دیده می شوند. آن ها معمولا دستبند طلا، گردنبند و زیورآلات دیگری دارند و شالی بلند می پوشیند که سر و شانه های خود را پوشش می دهد. همچنین شلوارشان با لباس به یک شکل می باشد. لباس محلی مردان بلوچی شلوار
قصۀ دختران ایرانشهر برای من از زمستان ۹۵ با متن و عکسی در اینستاگرام شروع شد. متن را در صفحۀ یکی از دختران معروف کوله‌گرد خواندم که آن زمان مسافر سیستان‌و‌بلوچستان بود. مریم و دوستانش در یکی از شب‌ها قصد اتراق در یکی از پارک‌های ایرانشهر را داشتند که با منع نیروی انتظامی مواجه شدند. نیروی انتظامی با این استدلال که ایرانشهر ناامن است و امکان چادر برپا کردن در خیابان‌های شهر وجود ندارد، مریم و دوستانش را به مقر نیروی انتظامی منتقل و با احت
پایان مسابقات لیوان چینی در زرند + تصاویر
نخستین دوره ی مسابقات لیوان چینی با حضور ۹۰ شرکت کننده در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در سالن ۲۲ بهمن شهرستان زرند برگزار شد.
به گزارش ندای زرند ، نخستین دوره ی مسابقات لیوان چینیبه همت هیئت ورزش های همگانی زرند و با همکاری موسسه استعدادیابی آتیه با حضور ۹۰ شرکت کننده در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در سالن ۲۲ بهمن شهرستان زرند برگزار شد.
در پایان نتایج زیر حاصل شد:
ن
پایان مسابقات لیوان چینی در زرند + تصاویر
نخستین دوره ی مسابقات لیوان چینی با حضور ۹۰ شرکت کننده در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در سالن ۲۲ بهمن شهرستان زرند برگزار شد.
به گزارش ندای زرند ، نخستین دوره ی مسابقات لیوان چینیبه همت هیئت ورزش های همگانی زرند و با همکاری موسسه استعدادیابی آتیه با حضور ۹۰ شرکت کننده در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در سالن ۲۲ بهمن شهرستان زرند برگزار شد.
در پایان نتایج زیر حاصل شد:
ن
راهپیمایی مردم ولایت‌مدار خاش در حمایت از امنیت و اقتدار کشور

زاهدان - ایرنا - اقشار مختلف مردم ولائی شیعه و سنی و فارس و بلوچ شهرستان خاش سیستان و بلوچستان با برگزاری راهپیمایی خودجوش در حمایت از امنیت و اقتدار کشور و پشتیبانی از فرامین رهبر معظم انقلاب، اغتشاش‌های ایادی استکبار و افراد شرور را محکوم کردند. عکس از: محمدامین میربلوچزهی
پست پیش نویسی دارم با این عنوان "انگار که بزرگتر شدم"، مگر غیر از این است که بزرگترهای امروزی استاد سکوت اند و توجیه. سردار تو سیاهی شب ترور شد، خیلیهامون ناراحت شدیم، غصه خوردیم، گیج بودیم. رگ اتحادمون باد موقتی کرد، لحظات کنار هم غصه خوردنمون زیاد طولی نکشید، دوگانگی و دوقطبیها و یارکِشیها رخ نشون دادن، سکوت کردم و به بزرگتر شدنم افتخار کردم. خبرهای بد پشت سر هم ردیف شدن روز تشیع باز مرگ و رفتن، مجدد قطب ها جان گرفتن و به جان هم افتادن، عج
بعضی وقتا میبینم یه جایی مثلا فلانی ها به ترک یا کرد یا لر یا بلوچ یا عرب یا سفید یا سیاه بودنشون افتخار میکنن
ولی هیچوقت به این فکر نکردن که این انتخاب اون ها نبوده. بلکه چیزی بوده که از ابتدای تولدشون اتفاق افتاده
این نگرش اینکه مثلا من به ترک بودنم میبالم مثل این نیست که بگی من ترک ها رو بالاتر از بقیه میدونم
این یه مسئله خیلی مهمه و اهمیت داره که نوشته من رو اشتباه برداشت نکنین
حرف من اینه که در نهایت همه ما ایرانی هستیم درسته؟ فرق نداره کد
بعضی وقتا میبینم یه جایی مثلا فلانی ها به ترک یا کرد یا لر یا بلوچ یا عرب یا سفید یا سیاه بودنشون افتخار میکنن
ولی هیچوقت به این فکر نکردن که این انتخاب اون ها نبوده
بلکه چیزی بوده که از ابتدای تولدشون اتفاق افتاده
این نگرش اینکه مثلا من به ترک بودنم میبالم
مثل این نیست که بگی من ترک ها رو بالاتر از بقیه میدونم
این یه مسئله خیلی مهمه و اهمیت داره که نوشته من رو اشتباه برداشت نکنین
حرف من اینه که در نهایت همه ما ایرانی هستیم درسته؟
فرق نداره کدو
بسم الله الرحمن الرحیم
صدا میاد؟  آد؟ آد؟ آد؟
در این شب عزیز جا داره یادی بکنیم از دوستان و آشنایان و عزیزانی که از کوی امام، از راه دور و نزدیک، قدم رنجه فرمودند و مدتی هر چند کم در این مجلس بی ریا حضور به هم رسانده و یادگاری از خود به جا گذاشتند. البته والامقامانی بودند که کلا خاموش میزیستند و گمنام و دوستانی که هم اسمشون در ذهن شریف من عاصی!! نیامد یا عزیزانی که دفعات حضورشون یه حد نصاب نرسیده بوده بود. و این نکته هم حتما در پس ذهن داشته باشید
موضوع: ایران
انشا شماره 1
مقدمه: کشور ما ایران با وسعتی بسیار زیاد،شهر های متعدد،مردمی مهمان نواز و مهربان و با آداب و رسوم مختلفی در کره زمین می درخشد.
تنه انشا: در ایران آداب و رسومی از شهر های مختلف به چشم می خورد که یکی از این آداب طریقه لباس پوشیدن محلی هر استان است که از زمان های قدیم از نیاکانشان به آنها رسیده است و ما از مدل لباس آنها می توانیم تشخیص دهیم که اهل کدام استان هستند.بیشتر این لباس ها به دست بومیان همان منطقه تولید می شوند.ا
میگم من اگر برم حرم یک وقت بد نباشد نمی تونم از این مدل عکسا که تصویر گوشی در جوار حرم هست منتشر کنم ؟؟
اسکرین شات بگیرم قبوله؟؟
داشتم فکر میکردم اصلا یک روز مختص الوبلاگیون  برم حرم بعد داشتم تو ذهنم لیست میگرفتم اسم ها رو با حداکثر یک جمله:
رفیق جان راهشو پیدا کنه و نور خدا بتابه به زندگیش ، چند موردی که دلش میخواهد بهشون برسه
سرور جان آرامش گمشده اش رو پیدا کنه❤️
آلا خانوم سلامت و تندرست باشه و دوباره مستحکم باشم...
برادر معز (بقیه اش یادم ن
فرش ماشینی سنتی کاشان در طرح های زیبای بختیاری، بلوچی و ترکمنی و رنگ های جذاب و محبوب لاکی و روناسی و سرمه ای تولید شده و قیمت فروش اینترنتی مناسبی هم دارد.
فرش و گلیم فرش سنتی یکی از محبوب ترین تولیدات فرش در کارخانه های فرش ماشینی سنتی کاشان هستند. در واقع بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای طرح های مدرن و کلاسیک که پس از مدتی استفاده خسته کننده می شود. از طرح فرش ماشینی سنتی در دیزاین منزل خود استفاده کنند که همیشه زیبایی، طراوت و تازگی خود
اعضای تور فَم‌تریپ به شیراز رسیده‌اند و من با عطشی وصف‌نشدنی هر روز عکس‌ها و ویدیوهایشان را دنبال می‌کنم. هرگوشه از شیراز که پا می‌گذارند خودم را تصور می‌کنم و خاطره‌ای به ذهنم متبادر می‌شود. با خودم فکر می‌کنم که چقدر این شهر را دوست دارم! دلم می‌خواهد حالا در خنکای پاییز آنجا بودم و حجره به حجره بازار وکیل و سرای مشیر را قدم می زدم.
شهریور امسال شد پانزده سال که این شهر را ترک کرده‌ام. پانزده سالی که هر سال حداقل یکبار به شیراز سر زده
گاهی می خواهیم که برای خریدن  کالاهایی از منزل خود به  فروشگاههای شهر برویم  و خرید خود را انجام دهیم . اما سوال ما این است که قیمت این کالا در مقایسه با قیمت کارخانه چقدر تفاوت دارد یکی از این کالا ها گلیم فرش است در این مقاله می خواهیم قیمت گلیم فرش در کاشان را برای شما شفاف سازی کنیم . 

مقدمه اولیه : 

همان گونه که می دانید امروزه بیش از هر زمان دیگری خرید اینترنتی رواج پیدا کرده است. امروزه بسیاری از بانوان خوش سلیقه برای خرید فرش و کفپ
عصبانیت سرسپردگان بیگانه از همگامی علمای اهل سنت با نظام
یادداشت روز - پایگاه خبری بیرک
محمدامین میربلوچزهی خبرنگار خاش
همگامی علمای اهل سنت با نظام - بسیاری از سرسپردگان بیگانه و عوامل فریب خورده و جیره خوار استکبار که در رسیدن به اهداف شوم و غیر انسانی و غیر اسلامی شان ناکام مانده اند از همراهی و همگامی علما و بزرگان بلوچ و اهل سنت با نظام اسلامی ایران عصبانی اند و راه اهانت به بزرگان و علمای شاخص و مورد تکریم اهل سنت را در پیش گرفته اند.
ا
میگه:«وظیفۀ داستان‌نویس (فیلم‌ساز و ...) خاص کردن سوژۀ عام و بعد بسط دادن اون سوژۀ خاص به عموم جامعه است.» مثال بزنم:
همۀ ما فیلم مادر ساختۀ علی حاتمی رو دیدیم و این دیالوگ معروف اکبر عبدی رو هم به یاد داریم:«مادر مرد. از بس که جان ندارد.»
آسایشگاه‌های ما همین الآن پره از مادرهایی که آخرین روزهای زندگی خودشون رو می‌گذرونن. همین امروز چند پیرزن به مرگ طبیعی یا غیرطبیعی از دنیا می‌رن و عمرشون به سر می‌رسه. پس فوت شدن پیرزن‌های از کار افتاده یک
هوالمحبوب
3 دی 1398- مشهد- سقاخانه- مقابل ایوان طلا

نشسته‌ام زیر ایوان طلا، درست‌ترین نقطه‌ای که توی حرم می‌توانی پیدا کنی همین‌جاست. هوا سرد است و سوز سردی، تنم را در می‌نوردد.کسی توی صحن مجاور نوحه می‌خواند، اما صدای مداح جاذبه ندارد. منتظریم دعای توسل شروع شود. امروز سه‌شنبه است. چند ساعتی است که به مشهد رسیده‌ایم. همین که اتاق را تحویل گرفتیم، ساک‌ها را توی اتاق گذاشتیم و دویدیم سمت حرم. مامان هفت سال است که مشهد نیامده، با کوهی از در
 حضرت امام خمینی سلام‌الله‌علیه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ با اعلام رسمی جمهوری اسلامی ایران و به منظور تشکر از آری قاطع ملت ایران به الگوی حکومت جمهوری اسلامی، پیامی صادر فرمودند. متن کامل پیام به شرح زیر است:
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم 
وَ نُریدْ انْ نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْارْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ ائِمَّةً وَ نَجْعَلُهُمُ الْوارِثینَ. صَدَقَ الله‌ الْعَظیمْ.

من به ملت بزرگ ایران که در طول
سهم مردم خاش در بحران کرونا: در خانه می‌مانیم تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود

زاهدان - ایرنا - اقشار مختلف مردم خاش سیستان و بلوچستان با احساس تکلیف و سهیم دانستن خود در مبارزه با بحران کرونا تاکید کردند که در خانه می‌مانند تا زنجیره شیوع و انتقال این ویروس خطرناک قطع شود.

پویش های «سهم من در بحران کرونا»، «همه با هم کرونا را شکست می دهیم»، «عید در خانه می مانیم»، «هر خانه یک پایگاه سلامت»، «هیچ جا خانه آدم نمی شود» و «همراه پرستاران و پزشک
برای درک و خواندن بهتر ، عنوانین را در فهرستی لینک میکنم تا دسترسی بهتری داشته باشید. 
تمامی نوشته های این وب و دیگر وب هایم ؛ همه وط همه نوشته های خودم می باشد و یا جمع‌آوری توسط خودم می باشد و حداقل بیشتر نوشته های خودم و قسمتهای جمع‌آوری شده را تصدیق میکنم و اکثر اطلاعات داده شده را در کتب معتبر خوانده‌ام. کپی با ذکر نام من « اشکان ارشادی » اشکالی ندارد. 

توجه فرمائید که این فهرست عنوان بندی خواهدشد و به صورت یک پست ثابت ، یا آنکه در منوی
متفاوت، خوش نقش‌و‌نگار، و رنگارنگ! این‌ها بدیهی ترین کلماتی است که می‌توان در توصیف پوشش زنان جنوب به‌کار برد. ایران به علت تنوع قومیتی قابل توجه‌اش، پوشش‌های محلی زیادی را به سراسر دنیا معرفی می‌کند. در این بین لباس‌های استان‌های جنوبی ایران منحصر به فردند و به عنوان نشان و نمادی از این خطه شناخته می‌شوند. شاید به نوعی بتوان گفت که جنوب  تنها منطقه ای از ایران است که پوشش به نوع خاصی از تن‌پوش خلاصه نمی‌شود و از تن پوش، حجاب و روسری
خب اینم از اولین پست اطلاعات عمومه میخوام در باره محل زندگیم یه خلاصه اطلاعاتی بهتون بدم
من در استان خراسان رضوی در تربت جام زندگی میکنم ..تربت جام یکی از شهر های مرزی خراسان رضوی وایران است 

استان خراسان رضوی پنجمین استان بزرگ کشور بوده و به خاطر وجود حرم مطهر امام رضا محبوبیت خاصی در بین مردم ایران داره .خراسان رضوی شامل ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و ۱۶۴ دهستان است.
کلمه «خراسان» از دو قسمت «خور» به معنای خورشید و «آسان» به معنی آمدن تشکیل شده است:
سواحل درک کنارکیکی از زیباییهای بی سابقه کشور ایران در سیستان و بلوچستان در حاشیه دریا دریای عمان جای دارد . سواحل روستای درک , در بخش زرآباد شهرستان کنارک , خیر صرفا یکی یگانه ‌ترین سواحل کشور‌ایران که از بی نظیرترین سواحل عالم است , جایی که آبهای فیروزه‌ ای عمان و اقیانوس هند به نیز می پیوندند و دریا و کویر در آغوش نیز طبیعتی شگفت انگیز رفتار کرده اند . حاشیه دریا فهم با تپه رمل ‌ها و نخل‌ ها صحنه‌ های بدیعی را به‌وجو
تا اینکه جنگ کردستان
شروع شد. آن موقع من لبنان بودم و وقتی توانستم در اولین فرصت خودم را به ایران
برسانم دیدم مثل همیشه مصطفی در فرودگاه منتظرم نیست. برادرش آمده بود و گفت دکتر
مسافرت است. آن شب تلویزیون که تماشا می‌کردم دیدم اسم پاوه و چمران زیاد می‌آمد.
فارسی بلد نبودم. فقط چند کلمه و متوجه نمی‌شدم، دیگران هم نمی‌گفتند. خیلی ناراحت
شدم، احساس می‌کردم مسئله‌ای هست ولی کسانی که دورم بودند می‌گفتند: چیزی نیست،
مصطفی بر می‌گردد. هیچ کس به ح

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها